Vítejte na WWW stránce Romana Štece

(I'm sorry, but this page is available only in Czech FlagCzech, English FlagEnglish is nice, but not for me)

Hned na úvod to nejdůležitější: co že to zde naleznete?

 1. Info o této stránce a zmínku o aktuálnosti údajů zde uvedených
 2. Info o mé osobě
 3. Info o mém zaměstnavateli
 4. Zajímavá místa
 5. Zajímavý software
 6. Zajímavý hardware
 7. Mnou vyprodukovaný software
 8. Mnou používaný hardware
 9. Jak mne kontaktovat

Informace o této stránce a zmínka o aktuálnosti informací zde uvedených

Tuto stránku jsem vytvořil jako svůj vůbec první HTML počin 14.3.1997 v editoru Netscape Navigátora verze 3.0 a naposledy jsem ji aktualizoval 15.3.1997. Z tohoto prostého faktu vyplývají tyto věci:

 1. Stránka zdaleka není v takové podobě, v jaké bych si jí přál mít.
 2. Některé informace již mohou být zastaralé.
 3. Některé informace dokonce mohly pozbýt platnost.

Under ConstructionUnder ConstructionUnder Construction

Tož mě nekamenujte.

Stručně a jasně o mé osobě

Nemíním Vás zde zatěžovat byť jen stručnými informacemi o mé osobě, tak, jak to povětšinou na svých stránkách činí ostatní surfeři, neboť je stejně nikdo nikdy nečte. A vůbec, kdo mě zná, tak to nepotřebuje a kdo mě nezná, toho to stejně nezajímá.

Kdo že mě to zaměstnává?

COLSYS LogoFirma, která má široký záběr, co se týče živnostenských listů. Od prodeje zboží, přes letectví, až po turistiku. Nicméně 90% jejích aktivit směřuje ke komplexním dodávkám kabelážních systémů, zabezpečovací techniky, protipožární zabezpečovací techniky, kamerových systémů, přístupových systémů, systémů přesného času, telekomunikační techniky, datových sítí a počítačů. Rovněž poskytuje regionální připojení na Internet (prostřednictvím Video On Line), neboť má svůj uzel na Kladně.

Modemem dosažitelné lokace

Pokud hledáte něco zajímavého na Internetu, já to asi nejspíš nebudu. Ale abych zbytečně nezdržoval, tady jsou modemem dosažitelné lokace (nejen Internetí), o kterých si myslím, že stojí za shlédnutí:

A tady je summary výše uvedených adres:

Software, který by neměl uniknout vaší pozornosti

Až jindy, neb mě momentálně nic vyloženě zajímavého nenapadá.

Hardware, který mne oslovil

Mainboard od Tchaiwanské firmy ASUS typ P55T2P4, pro svou schopnost pracovat kromě obvyklých frekvencí 50, 60 a 66 MHz, též na 55, 75 a 83 Mhz, jak je možné se dočíst na Tom's Hardware Guide. Následkem tohoto poznání honím své P150 na 187.5 MHz. Též umožňuje zavádění OS z SCSI HD i v případě, že je připojen i IDE HD.

Software, který jsem vytvořil

Mnoho programů jsem stvořil pro osmibitový počítač SORD m5. Na této mé první lásce jsem programoval společně s Luďkem Zimmermannem. Ach, kdeže ty časy jsou. V porovnání se softwarem pro SORDa, jsem na počítačích PC vlastně nic nevytvořil (ať už sám, nebo opět s Luďkem Zimmermannem): jen několik utilit v Turbo Assembleru a Turbo Pascalu a stovky dávkových souborů. Z toho, čím si troufám pochlubit se a co smím zveřejnit, Vám předkládám:

Výše uvedený software je samozřejmě freeware. K dispozici bude okamžitě poté, co se donutím napsat k němu dokumentaci a příklady použití.

Hardware, který používám

Vezmu to podle výkonu:

Závěr

Jste Tady má být takové veselé počítadloTady má být divoké počítadlo návštěvník této stránky. Věřím, že se na ní ještě někdy vrátíte. Pokud máte nějaké podnětné připomínky, či pokud si zde dělám ostudu pravopisnými chybami, můžete mne kontaktovat hned několika způsoby:

E-Mail

Lze použít pro naší dobu charakteristickou elektronickou poštu. Můžete si vybrat některou z poštovních schránek, které vybírám. Každá z nich má nějaká pro a proti.

Kliknutím sem pošlete poštu k mému zaměstnavateli. Má to své výhody, nemusím do ní koukat, ve všední dny si o pozornost řekne sama. Nevýhoda je, že do ní kouká i spousta jiných lidí, a nejsem si jist, jak dlouho bude ještě k dispozici.

Kliknutím sem pošlete poštu též k mému zaměstnavateli. Platí totéž co pro předchozí s tím, že tato by měla existovat vždy, a že okruh "čumilů" je ještě větší, než v předchozím případě.

Kliknutím sem pošlete poštu na BBS Bajtu. Zde poštu vybírám cca 1x za měsíc až dva. Nikdo mi do mí nekouká (aspoň doufám).

Kliknutím sem pošlete poštu na BBS Infima. Zde poštu vybírám cca 1x za týden až dva. Nikdo mi do mí nekouká (aspoň doufám), ale nejsem si jist, jak dlouho to ještě bude fungovat, protože na Infimě probíhají (proběhnou/proběhly) podstatné změny.

Spojení via SPT Telecom

Též mi lze zatelefonovat do zaměstnání na ++42+312+621091 nebo 627024. Přímo domů mi zatelefonovat nelze, protože už od března 1996 mám zažádáno u SPT Telecom o přeložení linky ++42+312+660231 do nového bydliště (ke tchýni, naštěstí oplývá telefónem 685163) a společnosti SPT Telecom je to zřejmě naprosto lhostejné.

Logo BajtuTato stránka se nachází na WWW BajtuLogo Bajtu

Netscape Navigatormi posloužil jako editor, ale stránku prohlížejte programem Microsoft Internet Explorer

Je optimalizována pro prohlížení v rozlišení 1024x768 bodů, 64K barev, Velká písma.

Copyright©1997, Roman Štec