Vítejte na WWW stránce Romana Štece
(I'm sorry, but this page is available only in Czech, English is nice, but not for me)
Hned na úvod to nejdůležitější: co že to zde naleznete?
- Info o této stránce a zmínku o aktuálnosti údajů zde uvedených
- Info o mé osobě
- Info o mém zaměstnavateli
- Zajímavá místa
- Zajímavý software
- Zajímavý hardware
- Mnou vyprodukovaný software
- Mnou používaný hardware
- Jak mne kontaktovat
Informace o této stránce a zmínka o aktuálnosti informací zde uvedených
Tuto stránku jsem vytvořil jako svůj vůbec první HTML počin 14.3.1997 v editoru Netscape Navigátora verze 3.0 a naposledy jsem ji aktualizoval 15.3.1997. Z tohoto prostého faktu vyplývají tyto věci:
- Stránka zdaleka není v takové podobě, v jaké bych si jí přál mít.
- Některé informace již mohou být zastaralé.
- Některé informace dokonce mohly pozbýt platnost.
Tož mě nekamenujte.
Stručně a jasně o mé osobě
Nemíním Vás zde zatěžovat byť jen stručnými informacemi o mé osobě, tak, jak to povětšinou na svých stránkách činí ostatní surfeři, neboť je stejně nikdo nikdy nečte. A vůbec, kdo mě zná, tak to nepotřebuje a kdo mě nezná, toho to stejně nezajímá.
Kdo že mě to zaměstnává?
Firma, která má široký záběr, co se týče živnostenských listů. Od prodeje zboží, přes letectví, až po turistiku. Nicméně 90% jejích aktivit směřuje ke komplexním dodávkám kabelážních systémů, zabezpečovací techniky, protipožární zabezpečovací techniky, kamerových systémů, přístupových systémů, systémů přesného času, telekomunikační techniky, datových sítí a počítačů. Rovněž poskytuje regionální připojení na Internet (prostřednictvím Video On Line), neboť má svůj uzel na Kladně.
Modemem dosažitelné lokace
Pokud hledáte něco zajímavého na Internetu, já to asi nejspíš nebudu. Ale abych zbytečně nezdržoval, tady jsou modemem dosažitelné lokace (nejen Internetí), o kterých si myslím, že stojí za shlédnutí:
- Jako první musím samozřejmě uvést lokace zabývající se českým velikánem, kterým není nikdo jiný, než Jára da Cimrman. Existuje celá řada WWW stránek, které se tímto géniem trvale zabývají, ale jen jedniná a to shodou okolností neoficiální, je prostě super! Oficiální stránka, která samozřejmě rovněž existuje, se zabývá více divadlem Járy Cimrmana, než velikánem samotným, což je škoda. A nakonec: jelikož existuje i CD-ROM s tématem JdC, nezbývá, než zabrouzdat na http://www.cimrdisk.cz/.
- Dalšími potřebnými místy jsou servery, poskytující vyhledávací služby v Čechách i ve světě. Ivo Lukačovic, autor neoficiální WWW stránky Járy da Cimrmana je též autorem Seznamu, hojně navštěvované české vyhledávací služby. Konkuruje mu Bajtí Sherlock a další vyhledávací služby (seznam časem doplním). Ze světa pak často používám AltaVistu firmy Digital Equipment Corporation, s jejímiž počítači PDP-11 jsem i několik let pracoval. Bohužel, Alta Vista né vždy najde to, co bych potřeboval, a tak se musím obrátit na Infoseek. Soubory také hledám pomocí vyhledávacích služeb (opět doplním později). A samozřejmě používám i Žluté stránky Internetu (je jich mnoho a je v tom zmatek). Přehled služeb lze nalézt též na Net Searchu
- Komponenty pro tuto WWW stránku, pokud jsem si je nevytvořil či neupravil sám, jsem našel na Realm Graphics. Není to jediné místo na Webu, takže se seznam podobných míst časem opět rozroste. Je to jen otázka času.
- Specifickou komunitu tvořím spolu s mnoha dalšími počítačovými i nepočítačovými nadšenci na oblíbených BBS. Moje první byla BBS Bajtu a z mnoha dalších zůstala už jen BBS Infima, která má též svůj WWW server.
A tady je summary výše uvedených adres:
Software, který by neměl uniknout vaší pozornosti
Až jindy, neb mě momentálně nic vyloženě zajímavého nenapadá.
Hardware, který mne oslovil
Mainboard od Tchaiwanské firmy ASUS typ P55T2P4, pro svou schopnost pracovat kromě obvyklých frekvencí 50, 60 a 66 MHz, též na 55, 75 a 83 Mhz, jak je možné se dočíst na Tom's Hardware Guide. Následkem tohoto poznání honím své P150 na 187.5 MHz. Též umožňuje zavádění OS z SCSI HD i v případě, že je připojen i IDE HD.
Software, který jsem vytvořil
Mnoho programů jsem stvořil pro osmibitový počítač SORD m5. Na této mé první lásce jsem programoval společně s Luďkem Zimmermannem. Ach, kdeže ty časy jsou. V porovnání se softwarem pro SORDa, jsem na počítačích PC vlastně nic nevytvořil (ať už sám, nebo opět s Luďkem Zimmermannem): jen několik utilit v Turbo Assembleru a Turbo Pascalu a stovky dávkových souborů. Z toho, čím si troufám pochlubit se a co smím zveřejnit, Vám předkládám:
- ASK.EXE - funkční obdoba ASK.EXE z Nortonových utilit verze 4.50. Dnes už není nezbytný, neboť existuje DOSovský CHOICE. Ale protože CHOICE neumí zdaleka tolik co náš ASK, stále ASK používám.
- ASKVERSN.COM - umožňuje řešit konflikt verzí DOSu větvením BATu.
- GETCDDRV.COM - má-li být baťáček univerzální, musí si umět zjistit písmeno první CD-ROM mechaniky.
- GETCDRVS.COM - má-li být baťáček univerzální, musí si umět zjistit písmena všech CD-ROM mechanik.
- IFSHIFTS.COM - umožňuje větvení dávky na základě stisku některé z kláves CTRL, ALT, SHIFT, případně jejich kombinací.
- INPUT.COM - už jste se někdy pokoušeli naplnit Environment proměnnou v dávkovém souboru jinak, než příkazem SET? Třeba údajem ze souboru? Nebo přímo z klávesnice? Že to nejde? S INPUTEM to jde!
- ISDISKET.COM - tak co, je v disketové mechanice disketa, nebo jí tam ten trouba uživatel zapoměl strčit. Otestujem si to!
- RESETSCR.COM - po aplikaci ResetScreenu jsou obrazovka a kurzor opět v takovém stavu, v jakém mají být.
- VIDEO.COM - což takhle ověřit si v baťáku typ videokarty, než se spustí nějaký program?
- XCOMP.EXE - tentokrát to není utilita pro dávkový soubor. Program ExtendedCompare umí porovnávat dva adresářové stromy soubor po souboru, bajt po bajtu, se spoustou možností, jak to má probíhat.
- DMPI WAD revize 4 (100KB) - DMPI.WAD - moje první a bohužel zatím i poslední doplňková epizoda pro legendární hru DOOM. Přátelé jí přijali dobře, takže pokud není přímo nejlepší, je alespoň dobrá. Mapa se jmenuje Doom Pionýrů a Mládeže I. = DPMI a je to úmyslně matoucí: DOS Protected Mode Interface = DPMI. Celý popis.
Výše uvedený software je samozřejmě freeware. K dispozici bude okamžitě poté, co se donutím napsat k němu dokumentaci a příklady použití.
Hardware, který používám
Vezmu to podle výkonu:
- PC Josefko - Server pro Novell NetWare 3.12 (1 user - to musí stačit, ne?), je to ASUS PVI-486SP3 s Intel 486DX4/100, osazený 16 MB RAM, naprosto nejlevnější síťovou kartou PCI a doplněn diskem Western Digital o kapacitě 1,6 GB (IDE). Kdysi obsahoval též SCSI řadič SC-200 a SCSI DoubleSpeed CD-ROM, ale už tomu tak není - Co dodat? Jako server mi to bohatě stačí.
- PC Emil - pracovní počítač, ubohé P100/32MB/2x2.1GB/CD-8speed/SB AWE32/Ethernet PCI/CL5446 2MB - Co dodat? Chodí to, hraje to.
- PC Eda - pracovní počítač, ubohé P133/64MB/4x2.1GB/2xCD-8speed/SB AWE32/Ethernet PCI/CL5446 2MB/Adaptec SCSI/Yamaha CDR-100- Co dodat? Chodí to, hraje to a navíc to vypaluje CD.
- PC Janek - pracovní počítač, ubohé P188/32MB/2x2.1GB/1xCD-16speed SCSI/SB AWE32/Ethernet PCI/LS128 2.25MB/Adaptec SCSI/SC-200 SCSI/Yamaha CDR-100 - Co dodat? Chodí to, hraje to a navíc to kopíruje, grabuje a vypaluje CD.
Závěr
Jste návštěvník této stránky. Věřím, že se na ní ještě někdy vrátíte. Pokud máte nějaké podnětné připomínky, či pokud si zde dělám ostudu pravopisnými chybami, můžete mne kontaktovat hned několika způsoby:
Lze použít pro naší dobu charakteristickou elektronickou poštu. Můžete si vybrat některou z poštovních schránek, které vybírám. Každá z nich má nějaká pro a proti.
Kliknutím sem pošlete poštu k mému zaměstnavateli. Má to své výhody, nemusím do ní koukat, ve všední dny si o pozornost řekne sama. Nevýhoda je, že do ní kouká i spousta jiných lidí, a nejsem si jist, jak dlouho bude ještě k dispozici.
Kliknutím sem pošlete poštu též k mému zaměstnavateli. Platí totéž co pro předchozí s tím, že tato by měla existovat vždy, a že okruh "čumilů" je ještě větší, než v předchozím případě.
Kliknutím sem pošlete poštu na BBS Bajtu. Zde poštu vybírám cca 1x za měsíc až dva. Nikdo mi do mí nekouká (aspoň doufám).
Kliknutím sem pošlete poštu na BBS Infima. Zde poštu vybírám cca 1x za týden až dva. Nikdo mi do mí nekouká (aspoň doufám), ale nejsem si jist, jak dlouho to ještě bude fungovat, protože na Infimě probíhají (proběhnou/proběhly) podstatné změny.
Též mi lze zatelefonovat do zaměstnání na ++42+312+621091 nebo 627024. Přímo domů mi zatelefonovat nelze, protože už od března 1996 mám zažádáno u SPT Telecom o přeložení linky ++42+312+660231 do nového bydliště (ke tchýni, naštěstí oplývá telefónem 685163) a společnosti SPT Telecom je to zřejmě naprosto lhostejné.
Tato stránka se nachází na WWW Bajtu
mi posloužil jako editor, ale stránku prohlížejte programem
Je optimalizována pro prohlížení v rozlišení 1024x768 bodů, 64K barev, Velká písma.
Copyright1997, Roman Štec