Q: Podařilo se mi dát dohromady kupu programů na zpracování a konverzi titulků. Takže jsem si je v klidu udělal v českém programu SubtitlesK5ky a pak překonvertoval do SSA programem SubAdjust, abych je mohl použít v plug-inu Subtitler.VDF, jenže: nevím jak na češtinu, barvy, lámání řádek a subtitler navíc způsobuje GPF.
A: Takže to vezmeme popořadě:
Nezaponeň nastavit PlayResY podle skutečné výšky obrazu.
Q: SubAdjust mi vynechává při konverzi některé řádky :-(
Je to tak. Pokud jsou na řádce jen "nepísmena" SUBAdjust jí celou vynechá (např.: -??? není nic neobvyklého, ale nefunguje ani: `+!@#$%^&*()-_=[];':",./<>?). Pomoc: do *.SUB před takovéto řádky vlož znak "~" (nebo jakékoli jiné písmeno, ale tohle je jednodušší) a po konverzi tento znak ze *.SSA odstraň pomocí najdi nahraď (je to hloupé, ale funguje to).
Q: Tak SSA už je OK, ale vynechává mi na konci řádku ý. Ach jo.
Tak místo:
Na naší oslavě byl i vzácný\Nhost, a sice stará Blažková s.r.o.
použij
Na naší oslavě byl i vzácný host,\Na sice stará Blažková s.r.o.
jakýpak s tím ****í.
Q: Co je to ten Frame Server?
A: Představ si, že chceš pomocí programu TMPGEnc překonvertovat film rozprostřený po několika AVI souborech do jednoho výsledného MPEGu. Jsou tu hned dva problémy:
Takto VD oznámí načtení filmu, který vznikl příkazem Save segmented AVI (jméno: kalhoty.avi). Index .00. až .11. si do názvu VD doplnil sám. Pro zajímavost: film je dlouhý 28 minut 51 sekund (bližší detaily viz info obrazovka) a při kompresi kodekem HUFFyuv narostl na 24 191 533 056 bajtů.
informace o filmu
No a takhle nějak to vypadá, když se v menu File zvolí položka Start frame server:
POCITADLO je jméno PC (identifikace v síti), místo kalhoty.00.avi lze napsat jiné jméno
uložení ukazatele na virtuální AVI soubor (nutno zapsat i příponu!)
běžící Frame Server se nijak neprojevuje, jen informuje o předaných datech
otevření virtuálního AVI souboru v TMPGEnc
Q: Co všechno se musí udělat, aby mi začal fungovat Frame Server?
A: Program VirtualDub se nemusí instalovat. Stačí ho "rozbalit" někam na disk a začít používat. Avšak, chceš-li využívat Frame Server, musíš spustit AuxSetup.exe a nainstalovat pro něj podporu ( tlačítko Install handler ). Tento krok stačí udělat jenom jednou (s každou novou verzí programu), pochopitelně. Pokud dodržíš výše popsaný postup (včetně poctivého vypsání přípony VDR u Save), musí ti to fungovat. Pokud ani přesto ne, pak zkus použít originální VirtualDub a né nějakou jeho modifikovanou verzi (tímto zdravím všechny packaly, kteří neumějí VirtualDub správně přeložit a slinkovat).
Q: Všechno jsem udělal, přesto mi Frame Server v programu TMPGEnc nechodí.
A: Stará verze TMPGEnc-0.11.20.98-rel1 nemá s otevřením VDR problém, avšak novější verze ano. Zkus nahrát knihovny VDREMOTE.DLL a VDSVRLNK.DLL (jsou ve složce VirtualDubu) do složky SYSTEM32 (například C:\WINDOWS\SYSTEM32). Takto se mi podařilo otevřít VDR i ve verzi 2.01.
Q: VDR jsem v programu TMPGEnc otevřel, MPEG-2 vyrobil, ale všechny pohyby jsou roztřesené (zdrojové AVI 480x576 je prokládané).
A: Tak to bude nejspíš problém v prohozeném pořadí půlsímků. Nenašel jsem způsob, jak TMPGEncu sdělit, že video používá (například) Field Order A, tudíž jsem šel cestou nejmenšího odporu a na zdrojové AVI jsem ve VirtualDubu použil obrazový filtr deinterlace, případně smart deinterlace.
Pokračování na další straně (začátek je pochopitelně na první straně).
[strana 1] [strana 2] [strana 3] [strana 4] [strana 5]
Announcement:
o všech informacích zde uvedených platí, že nutně nemusí být 100% správné.
Stránka byla vytvořena pomocí programu NOTEPAD.EXE, což je jediná správná cesta, jak tvořit HTML.
Obrázky obrazovek byly nasnímány za prostého užití čudlíku [PrintScreen], následně byly zpracovány a případné ostatní obrázky i namalovány v programu Corel PhotoPaint.
© 2000-2001, K5